نیمی از مردم از بیماری فشار خون خود بی خبرند

وزیر بهداشت از آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از 27 اردیبهشت ماه خبر داد و افزایش آگاهی مردم از فشار خون و اثرات سوء آن را از اهداف این طرح برشمرد. - : دکتر سعید نمکی از آغاز اجرای طرح بسیج ملی فشارخون از 27 اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این طرح خانه به خانه نیست و به زودی جزییات آن توسط معاون بهداشت وزارت بهداشت در نشستی خبری به مردم ارائه می شود. نمکی افزایش فشار خون و نارسایی کلیه و سکته های مغزی و قلبی که ...
منبع خبر: اتاق خبر
دسته بندی خبر: پزشکی

وزیر بهداشت از آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از 27 اردیبهشت ماه خبر داد و افزایش آگاهی مردم از فشار خون و اثرات سوء آن را از اهداف این طرح برشمرد.

- ": دکتر سعید نمکی از آغاز اجرای طرح بسیج ملی فشارخون از 27 اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این طرح خانه به خانه نیست و به زودی جزییات آن توسط معاون بهداشت وزارت بهداشت در نشستی خبری به مردم ارائه می شود.

نمکی افزایش فشار خون و نارسایی کلیه و سکته های مغزی و قلبی که علل عمده آن فشار خون است را علت اجرای طرح بسیج ملی فشارخون دانست و افزود: 40 تا 50 درصد مردم از بیماری فشار خون خود اطلاعی ندارند و در واقع افزایش آگاهی مردم از فشار خون و اثرات سوء آن از اهداف این طرح است.

منبع: وبدا
کلید واژه ها: فشار خون - بیماری فشار خون - مردم - افزایش - بهداشت - بیماری - بسیج - وزارت بهداشت - وزیر بهداشت - خانه - نمکی - وزارت - معاون - وزیر - سعید - دکتر - درصد - کلیه - سکته


چاپ   ایمیل