شامل 63 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. - در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید ...
منبع خبر: کندو
دسته بندی خبر: پزشکی

شامل 63 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد .

این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد.

- در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه بی اشتهایی عصبی، یک اختلال تغذیه ای است که باعث می شود افراد در مورد وزن خود و غذایی که می خورند، وسواس فکری داشته باشند.

افراد مبتلا به عارضه بی اشتهایی عصبی، سعی و کوشش فراوانی در جهت نگهداری وزنشان در محدوده خیلی پایین تر از میزانی که نسبت به سن و قدشان طبیعی است، می کنند.

جهت جلوگیری از افزایش وزن و یا به منظور ادامه کاهش وزن، افراد مبتلا به بی اشتهایی عصبی، ممکن است گرسنگی زیادی تحمل کنند و یا به حد افراط ورزش نمایند.

در حقیقت بی اشتهایی عصبی، مشکلی عمده در خصوص غذا نیست، بلکه روشی ناسالم جهت تلاش و کوشش در غلبه بر مشکلات احساسی است.

وقتی شما مبتلا به این عارضه هستید، اغلب لاغری را با ارزش های فردی یکسان فرض می کنید.

غلبه یافتن بر بی اشتهایی عصبی می تواند بسیار دشوار باشد.

اما با درمان، شما می توانید حس بهتری از خود به دست آورید، به عادات غذایی سالم تر برگشته و بسیاری از عوارض جدی مربوط به بی اشتهایی عصبی را در خود از بین ببرید.

نشانه هابعضی از افراد مبتلا به بی اشتهایی عصبی، بیشتر وزن خود را از طریق محدودیت شدید مقدار غذایی که می خورند، از دست می دهند.

همچنین این احتمال وجود دارد که آنها سعی در کاهش وزن خود با انجام ورزش و فعالیت شدید بدنی داشته باشند.

برخی دیگر از مبتلایان به این عارضه، مشابه حالتی که در بیماری بولیمیا شایع می باشد، در خوردن زیاده روی کرده، سپس آن را بیرون می آورند آنها کالری دریافتی خود را با انجام عمل استفراغ بعد از غذاخوردن و یا با استفاده غیرصحیح از مسهل ها و دیورتیک ها کنترل می نمایند.

صرف نظر از اینکه این کاهش وزن چگونه انجام می شود، بی اشتهایی عصبی، پاره ای علائم و نشانه های جسمانی، احساسی و رفتاری دارد.

علائم و نشانه های جسمانی بی اشتهایی عصبی : علائم و نشانه های جسمانی بی اشتهایی عصبی عبارتند از:
کلید واژه ها: کاهش وزن - دانشجویان - مشکلات احساسی - کاهش - عادات غذایی - خوردن - افزایش وزن - ورزش - سالم - تصویری - گرسنگی - دانلود - بیماری - افزایش - مشکلات - اختلال - کالری - طبیعی - عوارض - نمایش - تغذیه - لاغری - افراط - طراحی - صورت - زیبا - فکری