ماست و خیار لاغرتان می کند

یک متخصص تغذیه معتقد است، مصرف ترکیب ماست و خیار می تواند منجر به کاهش وزن افراد شود. - دکتر هادی عبدالله زاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به افزایش مصرف ماست و خیار در روزهای گرم تابستان گفت: ماست و خیار به تنهایی نمی تواند وعده غذایی محسوب شود و برای استفاده به عنوان یک وعده غذایی حتماً باید همراه با گروه غلات از جمله نان صرف شود. وی با اشاره به مزایای فراوان این ترکیب گفت: ماست منبع خوبی از پروتیین، کلسیم،
منبع خبر: ایسنا
دسته بندی خبر: پزشکی

یک متخصص تغذیه معتقد است، مصرف ترکیب ماست و خیار می تواند منجر به کاهش وزن افراد شود.

- دکتر هادی عبدالله زاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به افزایش مصرف ماست و خیار در روزهای گرم تابستان گفت: ماست و خیار به تنهایی نمی تواند وعده غذایی محسوب شود و برای استفاده به عنوان یک وعده غذایی حتماً باید همراه با گروه غلات از جمله نان صرف شود.

وی با اشاره به مزایای فراوان این ترکیب گفت: ماست منبع خوبی از پروتیین، کلسیم، ویتامین B12 و ویتامین B2 است.

وی با بیان اینکه بسیاری ماست های موجود در بازار پروبیوتیک هستند، گفت: مصرف این ماست ها موجب ازدیاد میکروب های مفید روده و مهار میکروب های مضر دستگاه گوارش می شود، بنابراین مصرف این نوع ماست ها تأثیر مثبتی در بهبود عملکرد دستگاه گوارش خواهد داشت.

عبدالله زاد مصرف ماست و خیار را عامل مؤثری در کاهش وزن افراد دانست و افزود: تحقیقات نشان داده مصرف مناسب لبنیات می تواند موجب کاهش وزن افراد شود.

از طرفی خیار نیز حاوی مقادیر زیادی فیبر و آب است که با مصرف آن حجم زیادی از فضای معده اشغال شده و احساس سیری ایجاد می کند، اما کالری به بدن اضافه نمی شود، بنابراین مصرف ترکیب این دو می تواند منجر به کاهش وزن افراد شود.

وی افزود: همچنین فیبر بالای موجود در خیار از یبوست پیشگیری کرده و موجب می شود عمل دفع به راحتی انجام شود.

وی تصریح کرد: با توجه فیبر بالای خیار و کالری کم آن، مصرف این میوه برای افراد دیابتی و مبتلا به کبد چرب نیز توصیه می شود، به شرط آنکه ماست مورد استفاده در کنار آن کم چرب باشد.

عبدالله زاد با اشاره به پتاسیم و منیزیم موجود در خیار مصرف آن را برای پیشگیری از فشار خون بسیار مناسب دانست وافزود: مصرف ماست همراه خیار می تواند در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی نیز مؤثر باشد.

این متخصص تغذیه در خصوص مصرف ماست و خیار در بیمارانی که داروی "وارفارین" مصرف می کنند هشدار داد و افزود: این دسته افراد برای استفاده از ترکیب ماست وخیار حتماً باید از خیار پوست کنده استفاده کنند، چرا که در پوست خیار مقدار زیادی ویتامین K وجود دارد که برای بیمارانی که این دارو را مصرف می کنند مضر بوده و می تواند منجر به ایجاد لخته خون در رگ های آنها شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: مصرف - خیار - ماست - کاهش وزن - دستگاه گوارش - عبدالله - پیشگیری - ویتامین - ترکیب - کاهش - بیماری های قلبی - فیبر - میکروب - کالری - تغذیه - همراه - پوست - وعده - دارو - فشار خون - خبرنگار - تابستان - افزایش - منیزیم - لبنیات - بیماری - احساس - بازار - داروی - توصیه


چاپ   ایمیل